Liceum ASK

Kadra

Kadrę Liceum ASK stanowią nauczyciele, wychowawcy, tutorzy i instruktorzy, których łączy marzenie o nowoczesnej edukacji i gotowość nieustannego własnego rozwoju.
To osoby kreatywne, o wielu zainteresowaniach i talentach, mające dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie nauczanych przedmiotów, które czerpią radość z pracy z młodzieżą i dbają o równowagę między rozwojem wszystkich sfer osobowości młodych ludzi. Są to również osoby, które w roli tutorów z zaangażowaniem towarzyszą młodzieży w rozwoju

Dyrektor Liceum ASK

Elżbieta Babicz

Nauczycielka języka polskiego, terapeutka pedagogiczna, instruktorka teatralna, tutorka, coach, trenerka wielu programów edukacyjnych i profilaktycznych, doradczyni metodyczna, wolontariuszka.
Jako dyrektorowi Liceum ASK zależy mi na tworzeniu społeczności szkolnej w taki sposób, aby:

  • nauczyciele pracowali zespołowo nad realizacją wspólnego marzenia o nowoczesnej edukacji,
  • uczniowie przychodzili do szkoły z radością, wiedząc, że zdobywana wiedza oraz umiejętności przydadzą się im teraz i w przyszłości,
  • rodzice byli partnerami nauczycieli w towarzyszeniu młodzieży w drodze do pełnego rozwoju i przejmowania odpowiedzialności za siebie.

Nauczyciele, wychowawcy, tutorzy Liceum ASK

Tomasz Damulewicz
Język polski, historia

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, filolog klasyczny. Studia podyplomowe: Wiedza o kulturze (PAN Warszawa), Język polski (SWPR Warszawa), Historia (SWPR Warszawa) oraz Organizacja i zarządzanie oświatą (MODM Białystok). Dziennikarz radiowy, dramaturg, specjalista ds. edukacji teatralnej w Białostockim Teatrze Lalek.

Będę nauczycielem i tutorem w Liceum ASK, ponieważ chcę pracować w szkole nowoczesnej, przyjaznej i inspirującej. Chcę współtworzyć szkołę dobrze przygotowującą młodych ludzi do dalszego życia. Szkołę, w której się docenia, a nie ocenia. Szkołę opartą na wartościach humanistycznych, w której nauczyciele i uczniowie współpracują ze sobą stawiając pytania i wspólnie szukając na nie odpowiedzi.

Paweł Brzosko
Fizyka, informatyka, edukacja dla bezpieczeństwa

Fizyk i trener; nauczyciel fizyki, edb oraz informatyki z 18-letnim stażem pracy w wielu placówkach szkolnych, na wszystkich etapach edukacyjnych.

Będę nauczycielem i tutorem w Liceum ASK, bo nie ograniczam się do pracy w jednej szkole i lubię poszukiwać nowych wyzwań oraz wspierać nowe inicjatywy; tworzę granty, by pracować z młodzieżą interdyscyplinarnie; zachęcam do nauki i poszerzania horyzontów, nie zamykam klapek na oczach przepisując podręczniki; lubię uczyć i być uczonym także przez uczniów.

Małgorzata Mazurek
Biologia

Nauczycielka biologii od 20 lat, egzaminator egzaminu maturalnego z biologii, wychowawca.

Będę nauczycielką w Liceum ASK, bo praca w szkole jest moją pasją. Od sześciu lat współpracuję z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, jestem trenerem Programu Klub Młodego Odkrywcy i promuję ideę KMO w regionie, zajmuję się również edukacją ekologiczną i globalną. Przez dwanaście lat byłam koordynatorem projektu “Forum Młodych Ekologów”. Jestem przekonana, że mała liczebność klas, nauczanie blokowe oraz interdyscyplinarne podejście do nauczania stworzą w ASK doskonałe warunki do tego, by proces nauczania/uczenia się był fantastyczną przygodą.

Katarzyna Szymuś-Supronowicz
Muzyka

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. M.Urbanek-Jaworowicz; studia podyplomowe o kierunku Menedżer Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu; Podyplomowe Studium Wokalno-Pedagogiczne pod kierunkiem prof. J. Sokorskiej-Kwika w Gelsenkirchen; artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej występująca w wielu przedstawieniach oraz prestiżowych wydarzeniach muzycznych. Prowadzi zajęcia wokalne w zakresie śpiewu klasycznego i rozrywkowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina przy Podlaskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

Będę nauczycielką w Liceum ASK, bo w swojej pracy kieruję się zaangażowaniem, ciągłym rozwojem oraz dbałością o dobre relacje z uczniami i współpracownikami; w Liceum ASK będę rozwijała i doskonaliła muzyczne talenty młodzieży, oferuję świetny muzyczny warsztat.

Joanna Sochocka
Język angielski

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą zdobyte w różnych firmach, szkołach i instytucjach. Jestem osobą kreatywną i dążącą do samorealizacji poprzez nieustanną edukację i uwalnianie swojego twórczego potencjału.

Będę nauczycielką w Liceum ASK, ponieważ praca z młodymi ludźmi to dla mnie możliwość budowania mostów międzypokoleniowych. Ucząc uczę się innych, o innych, od innych – dając, otrzymuję i się rozwijam. Pasjonuje mnie język, literatura piękna i film. Rola lektora języka obcego zanurza mnie w języku moim i “Innego”. Mam nadzieję na stworzenie razem czegoś, czego nie stworzę sama.

Agnieszka Iwanowska
WOS, wychowanie do życia w rodzinie, religia katolicka

Posiadam kwalifikacje pedagogiczne i nauczycielskie do nauczania przedmiotów: wiedza o  społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, religii katolickiej.

Będę nauczycielką i tutorką w Liceum ASK, bo praca z młodzieżą daje mi wielką satysfakcję ze współpracy i obserwacji zmian w młodym człowieku, gdy  przeobraża się z przysłowiowej poczwarki w pięknego motyla. Najchętniej stosuję w pracy metody aktywizujące, które pozwalają na rozwój kreatywności i otwartości. Mogę ofiarować młodzieży to, co posiadam najcenniejszego: dyspozycyjność, wsparcie, bycie tu i teraz oraz doświadczenie.

Anna Szycko
Wychowanie fizyczne

Nauczycielka dyplomowana, instruktorka: lekkoatletyki, gimnastyki sportowej, siatkówki, odnowy biologicznej, fitness i dietetyki; sędzia na szczeblu szkolnym aerobiku sportowego i rekreacyjnego.

Będę nauczycielką i tutorką w Liceum ASK, bo chcę, by zajęcia wychowania fizycznego były przyjemnością.
W pracy z młodzieżą najchętniej wykorzystuję metody praktyczne i projektowe. Pomagam poszukiwać, doświadczać i wykorzystywać prawidłowe nawyki ruchowe i zdrowotne. Lubię otwartość i pęd do zdobywania szczytów. Na zajęciach zaproponuję różne formy aktywności fizycznej,  aby  pomóc w odnalezieniu i utrzymaniu energii na długi dystans.

Alina Wawrzeniuk
Język rosyjski

Absolwentka Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestniczka międzynarodowego stypendium językowego w Instytucie im. A. Puszkina w Moskwie. 

Jako nauczycielka w Liceum ASK pokażę młodzieży, że język rosyjski jest wyjątkowy z uwagi na swoje bogactwo słów, brzmienie i melodyjność, a rosyjski akcent i intonacja zwykłą rozmowę przemieniają w śpiew.
Zajęcia prowadzone przeze mnie będą  oparte na programie autorskim, wzbogacone o muzykę, śpiew i wystąpienia artystyczne. Będziemy omawiać również tematy dotyczące życia codziennego, uwrażliwiające na piękno świata przyrody,  kultury, muzyki i sztuki, a także  na drugiego człowieka.

Michał Czykwin
Religia prawosławna

Absolwent Prawosławnego Seminarium Duchownego i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz Uniwersytetu w Belgradzie. Pedagog i animator kultury od wielu lat pracujący z młodzieżą. Pomysłodawca, twórca i dyrektor Festiwalu kultury Serbskiej „Vidovdan”, który od dziesięciu lat odbywa się w Białymstoku. Znawca kultury, historii i duchowości Bałkanów. Lektor języka serbskiego, nauczyciel, tłumacz, społecznik, podróżnik… no i ksiądz.
Czas szkoły średniej wspominam jako wyjątkowy, twórczy i pełen pasji, które szkoła może rozwijać w młodym człowieku. To wtedy zapadały najważniejsze decyzje w moim życiu i wierzę, że liceum odegrało niebagatelną rolę w wyborach które podjąłem.

Liceum ASK ma szansę być takim wyjątkowym miejscem dla młodych ludzi,  gdzie szerokie spektrum zainteresowań będzie zaspokajane i każdy świadomie, odpowiedzialnie, w poczuciu wolności, obdarzony nieprzeciętną wiedzą i doświadczeniem, podejmie swoje wybory. Cieszę się, że mogę brać w tym udział.

IMG_20210216154354_5855465290642159326
Mateusz Mielnicki
Matematyka

Absolwent kierunku matematyka na Uniwersytecie w Białymstoku. Jestem nauczycielem matematyki z wykształcenia i zamiłowania.
Czerpię przyjemność ze spędzania czasu z młodzieżą, a praca z nimi daje mi radość, energię i wiele satysfakcji. Zależy mi na tym aby stworzyć uczniom jak najlepszą przestrzeń do rozwoju i zdobywania wiedzy. 

Będę nauczycielem w Liceum ASK ponieważ jestem osobą kreatywną i ważne jest dla mnie budowanie przyjaznych relacji z uczniami. Doceniam wagę takich relacji w procesie nauczania. Próbuję złamać stereotypy dotyczące matematyki pokazując, że nauka tej pięknej dziedziny może dawać wiele satysfakcji i wywoływać  uśmiech.
Gdy nie uczę to właściwie bez przerwy słucham muzyki, a gdy jej nie słucham, to nucę. Lubię bawić się ze swoim synkiem oraz oglądać mecze w TV.

Instruktorzy Liceum ASK

Dariusz Gumowski
Plastyka

Malarz, grafik, pedagog, animator kultury.
Absolwent UMCS w Lublinie na wydziale grafiki.
Na zajęciach odkryjemy tajniki malarstwa olejnego, akwareli, rysunku i grafiki.
Moją pasją jest malowanie, bieganie i podróże.

Jolanta Borowska
Teatr

Aktorka, logopeda, pedagog, instruktorka teatralna.

Będę pracować w Liceum ASK, bo lubię współpracować z kreatywnymi ludźmi.  Mam nadzieję, że prowadzone przeze mnie zajęcia przyczynią się do pobudzenia wyobraźni uczniów oraz odkrywania i rozwijania ich pasji i talentów.

Małgorzata Wróbel-Kruczenkow
Plastyka

Malarka, autorka instalacji multimedialnych. Absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Laureatka, stypendystka, uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, autorka i realizatorka warsztatów arteterapeutycznych.

Malarstwo jest moją pasją a sztuka esencją życia. Zajęcia z rysunku i malarstwa będą spotkaniem ze sztuką oraz poszukiwaniem i poznawaniem samego siebie, jak i otaczającej rzeczywistości. Młodzież będzie mieć możliwość odkrywania bezkresu swojej wyobraźni, wrażliwości oraz rozwijania ekspresji twórczej i odnalezienia ukrytego w ich wnętrzu artysty, o którym jeszcze nie wiedzą. 

Poza  sztuką uwielbiam podróże, kreacje kulinarne, taniec, jogę oraz Włochy we wszelkich przejawach.

Skip to content