KADRA
Kadrę Liceum ASK stanowią nauczyciele, wychowawcy, tutorzy i instruktorzy, których łączy marzenie o nowoczesnej edukacji i gotowość nieustannego własnego rozwoju. To osoby kreatywne, o wielu zainteresowaniach i talentach, mające dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie nauczanych przedmiotów, które czerpią radość z pracy z młodzieżą i dbają o równowagę między rozwojem wszystkich sfer osobowości młodych ludzi. Są to również osoby, które w roli tutorów z zaangażowaniem towarzyszą młodzieży w rozwoju


Elżbieta Babicz
Nauczycielka języka polskiego, terapeutka pedagogiczna, instruktorka teatralna, tutorka, coach, trenerka wielu programów edukacyjnych i profilaktycznych, doradczyni metodyczna, wolontariuszka.
Jako dyrektorowi Liceum ASK zależy mi na tworzeniu społeczności szkolnej w taki sposób, aby:
- nauczyciele pracowali zespołowo nad realizacją wspólnego marzenia o nowoczesnej edukacji,
- uczniowie przychodzili do szkoły z radością, wiedząc, że zdobywana wiedza oraz umiejętności przydadzą się im teraz i w przyszłości,
- rodzice byli partnerami nauczycieli w towarzyszeniu młodzieży w drodze do pełnego rozwoju i przejmowania odpowiedzialności za siebie.
Tomasz Damulewicz
Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, filologiem klasycznym. Ukończyłem studia podyplomowe: Wiedza o kulturze (PAN Warszawa), Język polski (SWPR Warszawa), Historia (SWPR Warszawa) oraz Organizacja i zarządzanie oświatą (MODM Białystok). Jestem dziennikarzem radiowym, dramaturgiem, specjalistą do spraw edukacji teatralnej w Białostockim Teatrze Lalek.
Jestem nauczycielem i tutorem w Liceum ASK, ponieważ chcę pracować w szkole nowoczesnej, przyjaznej i inspirującej. Chcę współtworzyć szkołę dobrze przygotowującą młodych ludzi do dalszego życia. Szkołę, w której się docenia, a nie ocenia. Szkołę opartą na wartościach humanistycznych, w której nauczyciele i uczniowie współpracują ze sobą stawiając pytania i wspólnie szukając na nie odpowiedzi.
Urszula Przybyszewska-Pukszta
więcej o nauczycielu wkrótce
Alina Kazimierowicz
więcej o nauczycielu wkrótce
Małgorzata Moździerska
więcej informacji o nauczycielu wkrótce

Katarzyna Szczęsnowicz
Jestem nauczycielem wiedzy o społeczeństwie, historii, historii i teraźniejszości, prawa, specjalistą procesu wspomagania szkół z zakresu kompetencji kluczowych, doradcą metodycznym z historii i wos MODM, egzaminatorem maturalnym z wiedzy o społeczeństwie i historii.
Ukończyłam studia podyplomowe z wos, pedagogiki specjalnej w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogiki), w zakresie pedagogiki specjalnej i rewalidacji osób z autyzmem i Zespołem Aspergera (autyzm), studia prawnicze i studia historyczne.
Od 2006 roku jestem Nauczycielem z klasą –to tytuł przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą.
Interesuję się psychologią społeczną i historią regionalną.
W mojej pracy najważniejsza jest wymiana wiedzy, poglądów i umiejętności.
Lubię wdrażać ciekawe metody aktywizujące, angażujące wszystkich uczniów w klasie. Dbam o sukcesywne podnoszenie jakości mojej pracy, uczestnicząc w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.

Joanna Woroniecka
Jestem nauczycielem matematyki i informatyki. Ukończyłam studia z matematyki na Uniwersytecie w Białymstoku, mam absolutorium z matematyki finansowej. Następnie ukończyłam Informatykę dla nauczycieli oraz Informatykę z zarządzaniu i biznesie, studia podyplomowe z podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie. Aby poznać pracę szkoły “od środka” ukończyłam kursy kwalifikacyjne: Zarządzanie oświatą oraz Nadzór pedagogiczny.
Jestem nauczycielem bo lubię pracę z młodzieżą. Oswajanie “najtrudniejszego” z przedmiotów maturalnych jest moją pasją.
Wolny czas poświęcam swojej rodzinie. uwielbiam swój ogród, czytanie książek oraz rozwiązywanie krzyżówek i zagadek logicznych.
Marta Małkowska
Jestem absolwentka biologii Uniwersytetu w Białymstoku i studiów podyplomowych z geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam też kurs kwalifikacyjny z Tyflopedagogiki i kurs języka migowego. Nauczycielka jestem od 20 lat, od 18 lat pracuję z osobami niepełnosprawnymi.
Jak na biologa przystało jestem wielbicielką Karola Darwina. Uwielbiam śpiewać, zajmować się ogrodem i pszczołami. Uważam, że podstawą nauki jest wnikliwa obserwacja.

Agata Rzepniewska-Kużel
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jako nauczyciel dyplomowany z dwudziestoletnim stażem, w Liceum ASK będę nauczać fizyki.
Według mnie nauka to poznawanie, badanie i odkrywanie tego, co znane i nieznane. To spojrzenie na zjawiska i procesy z innej perspektywy. Uczniom Liceum ASK będę przedstawiała zagadnienia wychodząc od procesów zachodzących w przyrodzie, w życiu codziennym, poprzez eksperymenty, kończąc na teorii. Celem mojej pracy jest rozbudzenie fascynacji nauką
Katarzyna Franckiewicz
więcej informacji o nauczycielu wkrótce
Elżbieta Klubowicz
Jestem absolwentką NWSP w Białymstoku (Edukacja dla bezpieczeństwa), magistrem wychowania fizycznego oraz instruktorką fitness (aerobik, pilates).
Pracując z młodzieżą “stawiam” na praktykę. Nauczając przedmiotu kładę nacisk na umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Moim celem jest stały rozwój osobisty i zawodowy, aby móc kreatywnie wspierać, motywować i inspirować kolejne pokolenia.
Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną. Moją pasją jest jazda na rowerze górskim (MTB) oraz wędrówki górskie.
Elżbieta Klubowicz
Jestem absolwentką NWSP w Białymstoku (Edukacja dla bezpieczeństwa), magistrem wychowania fizycznego oraz instruktorką fitness (aerobik, pilates).
Pracując z młodzieżą “stawiam” na praktykę. Nauczając przedmiotu kładę nacisk na umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Moim celem jest stały rozwój osobisty i zawodowy, aby móc kreatywnie wspierać, motywować i inspirować kolejne pokolenia.
Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną. Moją pasją jest jazda na rowerze górskim (MTB) oraz wędrówki górskie.
Anna Szycko
Jestem instruktorką: lekkoatletyki, gimnastyki sportowej, siatkówki, odnowy biologicznej, fitness i dietetyki; sędzią na szczeblu szkolnym aerobiku sportowego i rekreacyjnego.
Jestem nauczycielką i tutorką w Liceum ASK, bo chcę, by zajęcia wychowania fizycznego były przyjemnością.
W pracy z młodzieżą najchętniej wykorzystuję metody praktyczne i projektowe. Pomagam poszukiwać, doświadczać i wykorzystywać prawidłowe nawyki ruchowe i zdrowotne. Lubię otwartość i pęd do zdobywania szczytów. Na zajęciach proponuję różne formy aktywności fizycznej, aby pomóc w odnalezieniu i utrzymaniu energii na długi dystans.


Katarzyna Szymuś
Jestem absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. M.Urbanek-Jaworowicz; ukończyłam studia podyplomowe o kierunku Menedżer Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu i Podyplomowe Studium Wokalno-Pedagogiczne pod kierunkiem prof. J. Sokorskiej-Kwika w Gelsenkirchen. Jako artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej występuję w wielu przedstawieniach oraz prestiżowych wydarzeniach muzycznych. Prowadzę zajęcia wokalne w zakresie śpiewu klasycznego i rozrywkowego w Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina przy Podlaskim Centrum Sztuki w Białymstoku.
Jestem nauczycielką w Liceum ASK, bo stawiam na ciągły rozwój, współtworzenie, zaangażowanie oraz dbałość o dobre relacje z uczniami i współpracownikami; odkrywam i doskonalę muzyczne talenty młodzieży; oferuję świetny muzyczny warsztat.
Poza muzyką lubię dobrą literaturę, nietuzinkowe smaki i kształcące podróże z historią w tle.
Paula Czarnecka
Jestem artystką niezależną, lalkarką; Absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, gdzie obecnie pracuję jako wykładowczyni. W latach 2011 – 2015 byłam aktorką Teatru Wierszalin w Supraślu. Od 2015 roku jestem artystką niezależną, wielokrotną stypendystką Miasta Białegostoku i Województwa Podlaskiego. Od 2014 roku do chwili obecnej jestem związana z niezależnym Teatrem Latarnia w Białymstoku. Realizuję niezależne produkcje teatralne we współpracy z ośrodkami kultury i teatrami m.in. w Białymstoku, Warszawie, Rzeszowie, Toruniu. Przede wszystkim zajmuje mnie teatr zaangażowany.
Spektakl muzyczny, który współtworzyłam Szekspirowskie kobiety w reż. Magdaleny Dąbrowskiej otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w nurcie Szekspiroff (2021), a mój autorski monodram „Mi estas lidia” brał udział w ogólnopolskim konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej (2022).
W ASK będę prowadzić zajęcia teatralne w młodzieżą, aby przekazać jej moją pasję i pomóc w indywidualnym rozwoju.
Anna Szczepańczyk
Jestem pedagogiem, socjoterapeutą i logopedą klinicznym. Ukończyłam wiele kursów przygotowujących do pracy z młodzieżą i rodzicami, m.in. Dialog motywujący, Trening Zastępowania Agresji, Program Wzmacniania Rodziny, Praca z traumą. Pracuję pod stałą superwizją, aby wiedzieć, czy idę w dobrym kierunku.
Lubię rozmawiać z ludźmi, w kontakcie indywidualnym jak i grupowym. Uważam, że w każdej osobie tkwi potencjał do zmiany, a pomocą może okazać się kontakt z życzliwym człowiekiem.
Lubię spacery po lesie i aktywny czas z rodziną na rowerach.
Urszula Kisielewska
Jestem absolwentką UwB w Białymstoku, gdzie ukończyłam studia z pedagogiki opiekuńczo wychowawczej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii jak również studia podyplomowe na wydziale Prawa kierunek Mediacja Sądowa. Jestem również absolwentką uczelni wyższej IPSiR w Warszawie, gdzie ukończyłam Resocjalizację z kryminalistyką. Od kilkunastu lat pracuję jako pedagog szkolny, socjoterapeuta oraz trener TZA. Przez 11 lat pełniłam służbę jako kurator w IV wydziale Rodzin i Nieletnich Sądu Rejonowego w Białymstoku. Mam to szczęście, że moja praca, to moja pasja 🙂
W wolnych chwilach lubię czytać (moim ulubionym pisarzem jest Erich Maria Remarque ,) podróżować i poznawać ciekawych ludzi. Gdy bywa mi smutno, czytam poezję lub śpiewam 🙂