AUTORSKA SZKOŁA KLANZY- LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIAŁYMSTOKU

Zapraszamy do udziału w wewnątrzszkolnym przeglądzie utworów literackich Fan fiction oraz ilustracji do książek pt. Po drugiej stronie okładki.

Plakat reklamujący przegląd przedstawiający czytającyh ludzi oraz ogólne zasady udziału.

Cele:

– rozwijanie pasji i talentów
– rozbudzanie wyobraźni i kreatywności
– promowanie czytelnictwa za pomocą twórczości literackiej i plastycznej
– prezentacja autorskich prac młodzieży i dorosłych
– realizacja programu Ratownicy Czytelnictwa.

Regulamin:

1. Wewnątrzszkolny przegląd utworów literackich Fan fiction oraz ilustracji do książek pt. Po drugiej stronie okładki organizowany jest przez Autorską Szkołę KLANZY- Liceum ogólnokształcące w Białymstoku.

1. Przegląd skierowany jest do młodzieży uczęszczającej do Autorskiej Szkoły KLANZY, rodziców i opiekunów uczniów oraz kadry pedagogicznej i pracowników niepedagogicznych.

1. Przedmiotem przeglądu są:

1. Kategoria I: napisanie kontynuacji książki lub opowiadania będącego tzw. fanfikiem, czyli utworem inspirowanym faktycznie istniejącym utworem literackim:

Fan fiction to „dzieła literackie tworzone nieoficjalnie przez fanów danego utworu (filmu, książki, serialu itp.), wykorzystujące postacie i świat z tego utworu. Fan fiction może stanowić dopisanie dalszego ciągu do oryginalnego dzieła, opisywać alternatywny przebieg zdarzeń („co by było, gdyby…”), ukazywać zdarzenia z perspektywy innych postaci, bądź rozwijać wątki nieopisane szczegółowo w oryginale” (źródło: Wikipedia)

• Kategoria II: stworzenie autorskiej ilustracji do wybranej książki w formie pracy plastycznej płaskiej, w formacie A4, wykonanej w dowolnej technice: grafika komputerowa, kolaż, rysunek, malarstwo.

• Do każdej pracy powinna zostać dołączona karta zgłoszenia wraz z oświadczeniami oraz RODO (w załączniku).

• Każdy uczestnik wykonuje pracę samodzielnie, nie dopuszczamy do przeglądu prac zbiorowych, kopii, plagiatów ani prac wykonanych przez lub z użyciem sztucznej inteligencji.

• Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 prace, po jednej w kategorii plastycznej i literackiej.

• Podsumowaniem przeglądu będzie przygotowanie publikacji w formie papierowej bądź elektronicznej (w zależności od rodzaju i liczby prac zgłoszonych na konkurs). Złożenie pracy jest jednocześnie wyrażeniem zgody na prezentację pracy w publikacji.

• Prace oraz prawa autorskie przechodzą na rzecz Organizatora i mogą być wykorzystywane w celach promocyjnych z zachowaniem informacji o tym, kto jest autorem. Organizator nie zamierza wykorzystywać prac w celach zarobkowych.

• Prace plastyczne należy dostarczyć do sekretariatu Liceum ASK ul. Witosa 15 B lok. 12 15-660 Białystok w nieprzekraczalnym terminie do 19 II 2024.

• Prace pisemne powinny mieć od 300 do 500 słów (istnieje możliwość przekroczenia limitu, ale nie więcej niż do 3 stron A4 wydruku, czcionka Arial lub Times New Roman 12, podwójna interlinia, marginesy normalne). Należy je wysłać w formie elektronicznej, w pliku o rozszerzeniu doc., docx., pdf.  na adres: sekretariat@liceumask.klanza.pl również w nieprzekraczalnym terminie do 19 II 2024.

• Wysłanie prac na przegląd w przypadku uczniów wiąże się z:

• możliwością otrzymania dodatkowej oceny z języka polskiego

• możliwością wysłania pracy na konkursy ogólnopolskie.

• Za udział przewidziane są nagrody. Wręczenie podziękowań nastąpi podczas wydarzenia podsumowującego przegląd.

Osoba do kontaktu: Emilia Chomutowska-Murza, tel. 607879553.